Siirry sisältöön

Yhteystiedot


Yhtiön osoitetiedot

Hoivatie Oy
Kauppurienkatu 8 A, 4. krs
90100 Oulu


Laskutusosoite

Hoivatie Oy
OVT-tunnus: 003731607438
Välittäjätunnus: 003703575029
Y-tunnus: 3160743-8

Paperilaskuosoite:
PL 503, 00074 CGI

Ammatillinen kuntoutus

Sanna Halonen
Valmentaja, erityisohjaaja
Johanna Härmä
Työhönvalmentaja
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Jonas Lidström
Työhönvalmentaja
Anna Manninen
Valmentaja, erityisohjaaja (osa-aikainen)
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Janne Rahikainen
Työhönvalmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Mia Rohkimainen-Ropanen
Erityisohjaaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Anne Toivanen
Työhönvalmentaja
Pinja Valo
Tiimivastaava, työhönvalmentaja

Ammatillinen tukihenkilö

Hanna Fröberg
Palveluesimies
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Tanja Karhunsaari
Tiimivastaava
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Niina Pitkäniemi
Tiimivastaava
Markku Rinta
Tiimivastaava

Asumisvalmennus

Katariina Elovirta
Erityisohjaaja
Hanna Fröberg
Palveluesimies
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Mareena Kontio
Erityisohjaaja
Tiia-Riina Makkonen
Erityisohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Matti Pernaa
Erityisohjaaja
Liisa Ramu
Erityisohjaaja
Maija Tammi
Tiimivastaava, erityisohjaaja

Asunto ja palvelut ikääntyneille

Sami Juutinen
Palveluvastaava

Aurora Haukipudas

Ossi Leviäkangas
Vastaava ohjaaja

Aurora Kempele

Lasse Jauhola
Palveluesimies
Sinikka Jokinen (Osasto 1)
Tiimivastaava, opiskelijavastaava
Päivi Kurtti (Osasto 2)
Tiimivastaava

Aurora Oulu

Maarit Salmi
Tiimivastaava, psykiatrinen sairaanhoitaja
Antti Suorsa
Palveluvastaava

Aurora Ylitornio

Teemu Rossi
Vastaava ohjaaja

Avopalvelu Tsemppi

Ville Haanela
Kuntoutusohjaaja, neuropsykiatrinen valmentaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Avopalvelut

Tiina Aho (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Elisa Alatalo
Kuntoutusohjaaja
Marja Anttila
Kuntoutusohjaaja
Kirsi Arolainen
Erityisohjaaja
Amira Bushnaief
Kehittäjäasiantuntija
Katariina Elovirta
Erityisohjaaja
Anne Filali
Liiketoimintajohtaja
Hanna Fröberg
Palveluesimies
Ville Haanela
Kuntoutusohjaaja, neuropsykiatrinen valmentaja
Sanna Halonen
Valmentaja, erityisohjaaja
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Jenni Hiltula
Kuntoutusohjaaja
Kaisa Hiltunen
Erityisohjaaja
Liisa Hjelt
Erityisohjaaja
Pontus Hällfors
Erityisohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Helena Joutsiniemi
Kuntoutusohjaaja
Kaisu Kalliorinne
Kuntoutusohjaaja
Tanja Karhunsaari
Tiimivastaava
Ilpo Kauppinen
Erityisohjaaja
Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Kalle Keränen
Kuntoutusohjaaja
Sanna Ketoniemi (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Teija Kipronen
Kuntoutusohjaaja
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Annukka Kivari
Erityisohjaaja
Katariina Kivinen
Erityisohjaaja
Sini Kokko
Avo-ohjaaja
Mareena Kontio
Erityisohjaaja
Saara-Maria Kontio
Kuntoutusohjaaja, valmentaja
Roosa Korpela
Kuntoutusohjaaja
Hannes Koskela
Erityisohjaaja
Tiia Koski
Erityisohjaaja
Sanna Kulmala
Erityisohjaaja
Reetta Lahtinen
Kuntoutusohjaaja
Minerva Lappalainen (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Minna Lassila
Erityisohjaaja
Minna Lehmonen
Vastaava kuntoutusohjaaja
Seija Lindgren
Erityisohjaaja
Noora Lundgrén (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Taru Luuppala
Kuntoutusohjaaja
Tiia-Riina Makkonen
Erityisohjaaja
Annika Mattila
Kuntoutusohjaaja
Minna-Riikka Miettinen
Palveluvastaava
Anastasia Myllymäki
Erityisohjaaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Sonja Oikarainen
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Jenni Pellikka
Kuntoutusohjaaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Matti Pernaa
Erityisohjaaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Niina Pitkäniemi
Tiimivastaava
Vilma Puranen
Erityisohjaaja
Liisa Ramu
Erityisohjaaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Mia Rohkimainen-Ropanen
Erityisohjaaja
Jutta Romppainen
Kuntoutusohjaaja
Saana Räisä
Erityisohjaaja
Sini Saaristo-Heinonen (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Jarmo Salonen
Kuntoutusohjaaja, tiimivastaava
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Tiia Soronen
Erityisohjaaja
Janne Suorsa
Avo-ohjaaja
Maija Tammi
Tiimivastaava, erityisohjaaja
Hannaleena Taskinen
Kuntoutusohjaaja
Annika Toiviainen
Erityisohjaaja
Pia Vaalto
Avo-ohjaaja
Jenni Valkama (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Hannu Vähämaa
Kuntoutusohjaaja

Avopäihdekuntoutus

Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere

Erityinen huolenpito

Kalle Iivari
Yksikön johtaja

Espoo

Liisa Hjelt
Erityisohjaaja
Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Matti Pernaa
Erityisohjaaja
Liisa Ramu
Erityisohjaaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Maija Tammi
Tiimivastaava, erityisohjaaja

Fantti

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Maija Tiitinen
Palveluvastaava

Fysioterapia

Tiina Hepo-oja
Fysioterapeutti, kotikuntoutusohjaaja
Sami Juutinen
Palveluvastaava

Hallinto

Merja Jarva
Laatupäällikkö
Tiina Kariniemi
HR Business Partner
Eveliina Markus
Kehittäjäsosiaalityöntekijä
Hanna Molander
Rekrytointiasiantuntija

Haukipudas

Ossi Leviäkangas
Vastaava ohjaaja
Elina Vihelä
Palvelupäällikkö

Helsinki

Marleena Hiltunen
Työelämäasiantuntija
Liisa Hjelt
Erityisohjaaja
Annu Ituarte
Työhönvalmentaja
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Jarmo Kolehmainen
Työelämäasiantuntija
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Minna Pirhonen
Työelämäasiantuntija
Anna-Kaisa Puusaari
Palveluesimies
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Jarmo Salmi
Työhönvalmentaja
Hanna Salminen
Työhönvalmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Hiekkarinne

Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Päivystys

Hietasaaren ryhmäkodit

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Hope-kuntoutus

Kaisu Kalliorinne
Kuntoutusohjaaja
Minna Lehmonen
Vastaava kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Ikääntyneiden palvelut

Päivätoiminnan ohjaajat
Pirjo Heikkinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Hoitajat A-puoli
Hoitajat B-puoli
Mirjaliisa Huusko
Palveluvastaava
Nina Hynninen
Liiketoimintajohtaja
Anna Ilmarinen
Tiimivastaava, sairaanhoitaja
Sami Juutinen
Palveluvastaava
Lea Kotajärvi
Sairaanhoitaja
Katja Lääkkö
Palveluvastaava
Eeva Määttä
Palveluvastaava
Kati Piittinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Susanna Pohjanvälke
Palveluvastaava
Jenni Torkell
Tiimivastaava
Terttu Vanhala
Palveluvastaava

Ikääntyneiden tehostettu palveluasuminen

Hoitajat A-puoli
Hoitajat B-puoli
Mirjaliisa Huusko
Palveluvastaava
Anna Ilmarinen
Tiimivastaava, sairaanhoitaja
Lea Kotajärvi
Sairaanhoitaja
Katja Lääkkö
Palveluvastaava
Eeva Määttä
Palveluvastaava
Jenni Torkell
Tiimivastaava
Terttu Vanhala
Palveluvastaava

Imatra

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Anne-Marie Syrjänen
Palveluvastaava
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava

Johto

Tiina Haanpää
Toimitusjohtaja
Leena Aho
Talousjohtaja
Anne Filali
Liiketoimintajohtaja
Jari Hintsala
Laatujohtaja
Nina Hynninen
Liiketoimintajohtaja
Mikko Oranen
Kehitysjohtaja
Liisa Rumpunen
Hallintojohtaja

Jokeri-Kunnari

Tiina Virtanen
Palveluvastaava

Jokirinne

Marjut Nenonen
Vastaava perhekotityöntekijä
Pasi Nenonen
Perhekotityöntekijä
Perhekodin ohjaajat

Jyväskylä

Maria Joona
Palvelupäällikkö

Jälkihuolto

Hanna Fröberg
Palveluesimies
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Tanja Karhunsaari
Tiimivastaava
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Niina Pitkäniemi
Tiimivastaava

Karhula

Kati Heikkinen
Palveluvastaava
Karhula Kontio
Karhula Otso
Paikkatiedustelut

Kasvatus- ja perheneuvolatoiminta

Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Kempele

Lasse Jauhola
Palveluesimies
Sinikka Jokinen (Osasto 1)
Tiimivastaava, opiskelijavastaava
Hoitajat Kangastie 2
Sairaanhoitajat Kangastie 2
Katja Lääkkö
Palveluvastaava
Elina Vihelä
Palvelupäällikkö

Kerava

Katariina Elovirta
Erityisohjaaja
Liisa Hjelt
Erityisohjaaja
Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Mareena Kontio
Erityisohjaaja
Tiia-Riina Makkonen
Erityisohjaaja
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja

Keski-Suomi

Kintas-kuntoutus

Teija Kipronen
Kuntoutusohjaaja
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Sonja Oikarainen
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Jarmo Salonen
Kuntoutusohjaaja, tiimivastaava
Hannu Vähämaa
Kuntoutusohjaaja

Koivulehto

Paikkatiedustelut

Koko maa

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Jukka Poutiainen
Psykiatrinen sairaanhoitaja

Komsio

Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Päivystys

Komsio erityisen huolenpidon osasto

Päivystys

Kotiranta

Ulla Lassila
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja

Kuntoutus- ja päivätoiminta ikääntyneille

Päivätoiminnan ohjaajat
Pirjo Heikkinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Sami Juutinen
Palveluvastaava
Tarja Petäjäjärvi
Kotikuntoutusohjaaja, päivätoiminnan ohjaaja
Kati Piittinen
Päivätoiminnan ohjaaja

Lappi

Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Meeri Juusola
Tiimivastaava, valmentaja
Hannes Koskela
Erityisohjaaja
Sanna Kulmala
Erityisohjaaja
Minna Lassila
Erityisohjaaja
Anna Manninen
Valmentaja, erityisohjaaja (osa-aikainen)
Niina Pitkäniemi
Tiimivastaava
Vilma Puranen
Erityisohjaaja

Lapsiperheiden asumispalvelut

Seija Lindgren
Erityisohjaaja
Anastasia Myllymäki
Erityisohjaaja
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Tiia Soronen
Erityisohjaaja

Lastensuojelu

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Salla Alila
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Annola
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Kati Heikkinen
Palveluvastaava
Anu Heikura
Perhehoidonohjaaja
Satu Hiltunen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Laura Huhanantti (Lappi)
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Marika Huttunen
Palveluvastaava
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Lasse Jauhola
Palveluesimies
Sinikka Jokinen (Osasto 1)
Tiimivastaava, opiskelijavastaava
Tanja Karhunen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Anne Kirkonpelto
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Annukka Kivioja
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Kivistö
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tarja Koivunen-Kangas
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tiimivastaava
Susanna Kraappa
Perhehoidonohjaaja
Minttu Kuronen-Ojala
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hilla-Mari Kyllönen
Palveluvastaava
Ossi Leviäkangas
Vastaava ohjaaja
Hanna Luostarinen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tuija Maijanen
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Annika Mattila
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Pilvi Morko
Erityistyöntekijä
Carita Nikander
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Anu Nukari
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Marketta Nurminen
Perhehoidonohjaaja
Paikkatiedustelut
Nina Palo
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Miia Palomaa
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tomi Pitkäniemi
Palveluvastaava
Kaisa Putila
Perhehoidon tukiperhetiimin sosiaalityöntekijä
Markku Rinta
Tiimivastaava
Teemu Rossi
Vastaava ohjaaja
Tanja Saarenpää
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Maarit Salmi
Tiimivastaava, psykiatrinen sairaanhoitaja
Marjo Sillanpää
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Ulla Sjöblom
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Emmi Sundberg
Perhehoidonohjaaja
Antti Suorsa
Palveluvastaava
Pirkko Teir
Perhehoidon erityisohjaaja
Elina Vihelä
Palvelupäällikkö
Tiina Virtanen
Palveluvastaava
Mila Vuorela
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä

Lastensuojelun laitoshoito

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Kati Heikkinen
Palveluvastaava
Marika Huttunen
Palveluvastaava
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Lasse Jauhola
Palveluesimies
Sinikka Jokinen (Osasto 1)
Tiimivastaava, opiskelijavastaava
Hilla-Mari Kyllönen
Palveluvastaava
Ossi Leviäkangas
Vastaava ohjaaja
Pilvi Morko
Erityistyöntekijä
Paikkatiedustelut
Markku Rinta
Tiimivastaava
Teemu Rossi
Vastaava ohjaaja
Maarit Salmi
Tiimivastaava, psykiatrinen sairaanhoitaja
Antti Suorsa
Palveluvastaava
Elina Vihelä
Palvelupäällikkö
Tiina Virtanen
Palveluvastaava

Limingan Vesperkoti

Hoitajat A-puoli
Hoitajat B-puoli
Mirjaliisa Huusko
Palveluvastaava
Anna Ilmarinen
Tiimivastaava, sairaanhoitaja
Lea Kotajärvi
Sairaanhoitaja

Liminka

Hoitajat A-puoli
Hoitajat B-puoli
Mirjaliisa Huusko
Palveluvastaava
Anna Ilmarinen
Tiimivastaava, sairaanhoitaja
Lea Kotajärvi
Sairaanhoitaja

Lohi

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Raija Ruokangas
Palveluvastaava

Lumijoen Lumilyhty

Sairaanhoitaja
Terttu Vanhala
Palveluvastaava

Lumijoki

Sairaanhoitaja
Terttu Vanhala
Palveluvastaava

Mielenterveys- ja päihdekuntoutus

Amira Bushnaief
Kehittäjäasiantuntija
Anne Filali
Liiketoimintajohtaja
Teija Kipronen
Kuntoutusohjaaja
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Reetta Lahtinen
Kuntoutusohjaaja
Annika Mattila
Kuntoutusohjaaja
Sonja Oikarainen
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Jarmo Salonen
Kuntoutusohjaaja, tiimivastaava
Hannu Vähämaa
Kuntoutusohjaaja

Miepä-kuntoutus

Amira Bushnaief
Kehittäjäasiantuntija
Reetta Lahtinen
Kuntoutusohjaaja
Annika Mattila
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Muhos

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Annika Haltsonen
Palveluvastaava
Kati Heikkinen
Palveluvastaava
Marika Huttunen
Palveluvastaava
Katri Hyvärinen
Palveluvastaava
Keskuskeittiö
Karhula Kontio
Marjo Kukka-Nykyri
Palveluvastaava
Ulla Lassila
Palveluvastaava
Tiia Laukka
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Minna-Riikka Miettinen
Palveluvastaava
Pilvi Morko
Erityistyöntekijä
Karhula Otso
Paikkatiedustelut
Paikkatiedustelut
Paikkatiedustelut
Paikkatiedustelut
Paikkatiedustelut
Raija Ruokangas
Palveluvastaava
Maija Tiitinen
Palveluvastaava

Muurame

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Heidi Mäenpää
Palveluvastaava

NUOTTI-valmennus

Sanna Halonen
Valmentaja, erityisohjaaja
Meeri Juusola
Tiimivastaava, valmentaja
Saara-Maria Kontio
Kuntoutusohjaaja, valmentaja
Anna Manninen
Valmentaja, erityisohjaaja (osa-aikainen)
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja

Neuropsykiatrinen valmennus

Hanna Fröberg
Palveluesimies
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Tanja Karhunsaari
Tiimivastaava
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki

Niittytupa

Marjo Kukka-Nykyri
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja

Nuutinranta

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Heidi Mäenpää
Palveluvastaava

Ohjattu asuminen

Ohjattu asuminen
Ohjaajat
VillaKapteeni Jalustinkatu 6, 20880 Turku
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava

Oulu

Päivätoiminnan ohjaajat
Resiinan sähköposti
Elisa Alatalo
Kuntoutusohjaaja
Salla Alila
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Marja Anttila
Kuntoutusohjaaja
Amira Bushnaief
Kehittäjäasiantuntija
Ville Haanela
Kuntoutusohjaaja, neuropsykiatrinen valmentaja
Pirjo Heikkinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Tiina Hepo-oja
Fysioterapeutti, kotikuntoutusohjaaja
Jenni Hiltula
Kuntoutusohjaaja
Kaisa Hiltunen
Erityisohjaaja
Satu Hiltunen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hoitaja Eerola
Hoitaja Laurila
Hoitajat Osasto 2A
Hoitajat Osasto 2B
Hoitajat Osasto 3A
Hoitajat Osasto 3B
Hoitajat Osasto 4A
Hoitajat Osasto 4B
Laura Huhanantti (Lappi)
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tiina Huittinen
Palveluvastaava
Pontus Hällfors
Erityisohjaaja
Johanna Härmä
Työhönvalmentaja
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Meeri Juusola
Tiimivastaava, valmentaja
Sami Juutinen
Palveluvastaava
Merja Järvelä
Uraohjaaja
Kaisu Kalliorinne
Kuntoutusohjaaja
Kalle Keränen
Kuntoutusohjaaja
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Teija Kipronen
Kuntoutusohjaaja
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Anne Kirkonpelto
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Annukka Kivioja
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tarja Koivunen-Kangas
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tiimivastaava
Sini Kokko
Avo-ohjaaja
Hilla-Mari Kyllönen
Palveluvastaava
Reetta Lahtinen
Kuntoutusohjaaja
Minna Lehmonen
Vastaava kuntoutusohjaaja
Jonas Lidström
Työhönvalmentaja
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Tuija Maijanen
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Annika Mattila
Kuntoutusohjaaja
Eeva Määttä
Palveluvastaava
Anna Nieminen
Uraohjaaja
Sonja Oikarainen
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Tarja Petäjäjärvi
Kotikuntoutusohjaaja, päivätoiminnan ohjaaja
Helena Peuhkurinen
Kotikuntoutusohjaaja
Kati Piittinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Susanna Pohjanvälke
Palveluvastaava
Kaisa Putila
Perhehoidon tukiperhetiimin sosiaalityöntekijä
Anna-Kaisa Puusaari
Palveluesimies
Janne Rahikainen
Työhönvalmentaja
Anne Rautiainen
Osastonsihteeri
Petteri Riekki
Työhönvalmentaja
Jutta Romppainen
Kuntoutusohjaaja
Tanja Saarenpää
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Janika Saastamoinen
Palveluvastaava
Sairaanhoitaja
Maarit Salmi
Tiimivastaava, psykiatrinen sairaanhoitaja
Jarmo Salonen
Kuntoutusohjaaja, tiimivastaava
Antti Suorsa
Palveluvastaava
Janne Suorsa
Avo-ohjaaja
Petra Talvensaari (Lappi)
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Anne Toivanen
Työhönvalmentaja
Leena Toljamo
Palveluvastaava
Jenni Torkell
Tiimivastaava
Marjo Tuomikoski
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tukiperhetoiminta
Pia Vaalto
Avo-ohjaaja
Marjut Vaarala
Uraohjaaja
Pinja Valo
Tiimivastaava, työhönvalmentaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies
Elina Vihelä
Palvelupäällikkö
Hannu Vähämaa
Kuntoutusohjaaja
Yöhoitaja

Oulun Vesperkoti

Hoitajat Osasto 2A
Hoitajat Osasto 2B
Hoitajat Osasto 3A
Hoitajat Osasto 3B
Hoitajat Osasto 4A
Hoitajat Osasto 4B
Susanna Pohjanvälke
Palveluvastaava
Sairaanhoitaja
Jenni Torkell
Tiimivastaava
Yöhoitaja

Perhehoito

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Salla Alila
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Annola
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Anu Heikura
Perhehoidonohjaaja
Satu Hiltunen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Laura Huhanantti (Lappi)
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tanja Karhunen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Anne Kirkonpelto
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Annukka Kivioja
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Kivistö
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tarja Koivunen-Kangas
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tiimivastaava
Susanna Kraappa
Perhehoidonohjaaja
Minttu Kuronen-Ojala
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Luostarinen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tuija Maijanen
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Annika Mattila
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Carita Nikander
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Anu Nukari
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Marketta Nurminen
Perhehoidonohjaaja
Nina Palo
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Miia Palomaa
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Jukka Poutiainen
Psykiatrinen sairaanhoitaja
Kaisa Putila
Perhehoidon tukiperhetiimin sosiaalityöntekijä
Tanja Saarenpää
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Marjo Sillanpää
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Ulla Sjöblom
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Emmi Sundberg
Perhehoidonohjaaja
Petra Talvensaari (Lappi)
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Pirkko Teir
Perhehoidon erityisohjaaja
Marjo Tuomikoski
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tukiperhetoiminta
Mila Vuorela
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä

Perhekuntoutus

Minna-Riikka Miettinen
Palveluvastaava
Elina Vihelä
Palvelupäällikkö

Perhetyö ja tehostettu perhetyö

Hanna Fröberg
Palveluesimies
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Tanja Karhunsaari
Tiimivastaava
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Niina Pitkäniemi
Tiimivastaava

Perhevapaalta työelämään

Maria Joona
Palvelupäällikkö
Merja Järvelä
Uraohjaaja
Anna Nieminen
Uraohjaaja
Anna-Kaisa Puusaari
Palveluesimies
Marjut Vaarala
Uraohjaaja

Pieni Pelakuu

Hoitajat Kangastie 2
Sairaanhoitajat Kangastie 2
Katja Lääkkö
Palveluvastaava

PikkuKarelia

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Anne-Marie Syrjänen
Palveluvastaava

Pirkanmaa

Saara-Maria Kontio
Kuntoutusohjaaja, valmentaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja

Pohjois-Pohjanmaa

Meeri Juusola
Tiimivastaava, valmentaja
Hilla-Mari Kyllönen
Palveluvastaava

Pohjolakoti

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Keskuskeittiö
Pilvi Morko
Erityistyöntekijä
Paikkatiedustelut

Polokka-perhekuntoutus

Minna-Riikka Miettinen
Palveluvastaava

Posion sosiaalipalvelut

Teija Lampinen
Palvelupäällikkö
Anna Sironen
Palveluvastaava

Pääkaupunkiseutu

Katariina Elovirta
Erityisohjaaja
Liisa Hjelt
Erityisohjaaja
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Annukka Kivari
Erityisohjaaja
Jarmo Kolehmainen
Työelämäasiantuntija
Mareena Kontio
Erityisohjaaja
Seija Lindgren
Erityisohjaaja
Tiia-Riina Makkonen
Erityisohjaaja
Anastasia Myllymäki
Erityisohjaaja
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Liisa Ramu
Erityisohjaaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Tiia Soronen
Erityisohjaaja
Maija Tammi
Tiimivastaava, erityisohjaaja

Rantakoti

Tiia Laukka
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja

Resiina

Resiinan sähköposti
Johanna Härmä
Työhönvalmentaja
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Jonas Lidström
Työhönvalmentaja
Janne Rahikainen
Työhönvalmentaja
Petteri Riekki
Työhönvalmentaja
Anne Toivanen
Työhönvalmentaja
Pinja Valo
Tiimivastaava, työhönvalmentaja

Rovaniemi

Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Meeri Juusola
Tiimivastaava, valmentaja
Tanja Karhunen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hannes Koskela
Erityisohjaaja
Sanna Kulmala
Erityisohjaaja
Minna Lassila
Erityisohjaaja
Anna Manninen
Valmentaja, erityisohjaaja (osa-aikainen)
Niina Pitkäniemi
Tiimivastaava
Tomi Pitkäniemi
Palveluvastaava
Vilma Puranen
Erityisohjaaja
Päivystys
Päivystys
Päivystys
Markku Rinta
Tiimivastaava
Pinja Valo
Tiimivastaava, työhönvalmentaja

Rovarinne

Tomi Pitkäniemi
Palveluvastaava
Päivystys

Räätälöity valmennuspalvelu

Marleena Hiltunen
Työelämäasiantuntija
Annu Ituarte
Työhönvalmentaja
Minna Pirhonen
Työelämäasiantuntija
Jarmo Salmi
Työhönvalmentaja
Hanna Salminen
Työhönvalmentaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Salorinne

Annika Haltsonen
Palveluvastaava
Paikkatiedustelut

Salorinne erityisen huolenpidon osasto

Paikkatiedustelut

Seinäjoki

Hanna Annola
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Kivistö
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Minttu Kuronen-Ojala
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Miia Palomaa
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Marjo Sillanpää
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Ulla Sjöblom
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Mila Vuorela
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä

Sotainvalidien Veljeskoti

Hoitaja Eerola
Hoitaja Laurila
Eeva Määttä
Palveluvastaava
Anne Rautiainen
Osastonsihteeri

Suunta-palvelu

Maria Joona
Palvelupäällikkö
Anna-Kaisa Puusaari
Palveluesimies

Talous

Tampere

Tiina Aho (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Helena Joutsiniemi
Kuntoutusohjaaja
Saara-Maria Kontio
Kuntoutusohjaaja, valmentaja
Roosa Korpela
Kuntoutusohjaaja
Minerva Lappalainen (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Taru Luuppala
Kuntoutusohjaaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Jenni Pellikka
Kuntoutusohjaaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Hannaleena Taskinen
Kuntoutusohjaaja
Jenni Valkama (Vuores)
Kuntoutusohjaaja

Tehostettu palveluasuminen vammaispalvelut

Marjo Kukka-Nykyri
Palveluvastaava
Ulla Lassila
Palveluvastaava
Tiia Laukka
Palveluvastaava
Heidi Mäenpää
Palveluvastaava
Raija Ruokangas
Palveluvastaava
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava
Anne-Marie Syrjänen
Palveluvastaava
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Tietohallinto

Juha Alila
Tietohallintopäällikkö
Jaana Ahoranta
Järjestelmäpäällikkö
Keijo Kallo
Järjestelmäasiantuntija
Miko Kivijärvi
Järjestelmäasiantuntija
Ville Korkee
Järjestelmäasiantuntija
Kalle Pietilä
Järjestelmäasiantuntija

Tornio

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Marjut Nenonen
Vastaava perhekotityöntekijä
Pasi Nenonen
Perhekotityöntekijä
Perhekodin ohjaajat

Tuettu asuminen avopalvelut

Elisa Alatalo
Kuntoutusohjaaja
Hanna Fröberg
Palveluesimies
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Jenni Hiltula
Kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Tanja Karhunsaari
Tiimivastaava
Kalle Keränen
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Niina Pitkäniemi
Tiimivastaava
Jutta Romppainen
Kuntoutusohjaaja

Tuettu asuminen mielenterveys- ja päihdekuntoutujille

Hanna Fröberg
Palveluesimies
Sanna Halonen
Valmentaja, erityisohjaaja
Tanja Karhunsaari
Tiimivastaava
Katariina Kivinen
Erityisohjaaja
Saana Räisä
Erityisohjaaja
Annika Toiviainen
Erityisohjaaja

Tuettu asuminen vammaispalvelut

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Janika Saastamoinen
Palveluvastaava
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Tuki- ja sijaisperhe toiminta

Tuija Maijanen
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Annika Mattila
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Mila Vuorela
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä

Tukiasuminen

Tiina Aho (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Kirsi Arolainen
Erityisohjaaja
Hanna Fröberg
Palveluesimies
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesimies
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Ilpo Kauppinen
Erityisohjaaja
Tiia Koski
Erityisohjaaja
Minerva Lappalainen (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Niina Pitkäniemi
Tiimivastaava
Markku Rinta
Tiimivastaava
Jenni Valkama (Vuores)
Kuntoutusohjaaja

Tukipalvelut

Juha Alila
Tietohallintopäällikkö
Jarno Kinnunen
Viestintäpäällikkö
Jaana Ahoranta
Järjestelmäpäällikkö
Anu Isoaho
Viestintäkoordinaattori
Keijo Kallo
Järjestelmäasiantuntija
Miko Kivijärvi
Järjestelmäasiantuntija
Ville Korkee
Järjestelmäasiantuntija
Kalle Pietilä
Järjestelmäasiantuntija

Turku

Kirsi Arolainen
Erityisohjaaja
Hanna Fröberg
Palveluesimies
Sanna Halonen
Valmentaja, erityisohjaaja
Tanja Karhunsaari
Tiimivastaava
Ilpo Kauppinen
Erityisohjaaja
Sanna Ketoniemi (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Katariina Kivinen
Erityisohjaaja
Tiia Koski
Erityisohjaaja
Susanna Kraappa
Perhehoidonohjaaja
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Noora Lundgrén (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Hanna Luostarinen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Annika Mattila
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Carita Nikander
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Anu Nukari
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Marketta Nurminen
Perhehoidonohjaaja
Ohjattu asuminen
Ohjaajat
VillaKapteeni Jalustinkatu 6, 20880 Turku
Nina Palo
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Mia Rohkimainen-Ropanen
Erityisohjaaja
Saana Räisä
Erityisohjaaja
Sini Saaristo-Heinonen (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Emmi Sundberg
Perhehoidonohjaaja
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava
Pirkko Teir
Perhehoidon erityisohjaaja
Annika Toiviainen
Erityisohjaaja
Tiina Virtanen
Palveluvastaava

Työ-ja päivätoiminta

Tiina Huittinen
Palveluvastaava
Katri Hyvärinen
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Työelämäpalvelut

Sanna Halonen
Valmentaja, erityisohjaaja
Marleena Hiltunen
Työelämäasiantuntija
Annu Ituarte
Työhönvalmentaja
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Merja Järvelä
Uraohjaaja
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Jarmo Kolehmainen
Työelämäasiantuntija
Jonas Lidström
Työhönvalmentaja
Anna Manninen
Valmentaja, erityisohjaaja (osa-aikainen)
Anna Nieminen
Uraohjaaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Minna Pirhonen
Työelämäasiantuntija
Anna-Kaisa Puusaari
Palveluesimies
Janne Rahikainen
Työhönvalmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Mia Rohkimainen-Ropanen
Erityisohjaaja
Jarmo Salmi
Työhönvalmentaja
Hanna Salminen
Työhönvalmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Anne Toivanen
Työhönvalmentaja
Marjut Vaarala
Uraohjaaja
Pinja Valo
Tiimivastaava, työhönvalmentaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Työhönvalmennus

Maria Joona
Palvelupäällikkö
Anna-Kaisa Puusaari
Palveluesimies
Hanna Salminen
Työhönvalmentaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Uraohjaus

Maria Joona
Palvelupäällikkö
Merja Järvelä
Uraohjaaja
Anna Nieminen
Uraohjaaja
Anna-Kaisa Puusaari
Palveluesimies
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Utanen-Nuojua

Marika Huttunen
Palveluvastaava
Paikkatiedustelut

Valvotut ja tuetut tapaamiset

Sari Okkonen
Palveluesimies
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Vammaispalvelut

Tiina Huittinen
Palveluvastaava
Katri Hyvärinen
Palveluvastaava
Marjo Kukka-Nykyri
Palveluvastaava
Ulla Lassila
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Heidi Mäenpää
Palveluvastaava
Raija Ruokangas
Palveluvastaava
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava
Anne-Marie Syrjänen
Palveluvastaava
Jenni Takkunen
Yksikön johtaja
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Vantaa

Liisa Hjelt
Erityisohjaaja
Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Heikki Panula
Palveluesimies
Sörnäisten Rantatie 27 C 1b, 00500 Helsinki
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Jenni Takkunen
Yksikön johtaja

Varsinais-Suomi

Sanna Halonen
Valmentaja, erityisohjaaja

Viestintä

Jarno Kinnunen
Viestintäpäällikkö
Anu Isoaho
Viestintäkoordinaattori

VillaKapteeni

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava

VillaKarelia

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava

VillaVantaa

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Jenni Takkunen
Yksikön johtaja

VillaVinssi

Tiina Huittinen
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Ylitornio

Teemu Rossi
Vastaava ohjaaja

Yrityskaista

Marleena Hiltunen
Työelämäasiantuntija
Jarmo Kolehmainen
Työelämäasiantuntija
Minna Pirhonen
Työelämäasiantuntija
Anu Vanhatupa
Palveluesimies