Siirry sisältöön

Yhteystiedot


Yhtiön osoitetiedot

Hoivatie Oy
Kauppurienkatu 8 A, 4. krs
90100 Oulu


Laskutusosoite

Hoivatie Oy
OVT-tunnus: 003731607438
Välittäjätunnus: 003703575029
Y-tunnus: 3160743-8

Paperilaskuosoite:
PL 503, 00074 CGI

Ammatillinen kuntoutus

Johanna Huikari
Työhönvalmentaja
Varpu Ilvesluoto
Palveluesimies
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Jonas Lidström
Työhönvalmentaja
Petri Martikainen (toimivapaalla)
Valmentaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Sami Pyyny
Erityisohjaaja, valmentaja
Janne Rahikainen
Työhönvalmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Mia Rohkimainen-Ropanen
Erityisohjaaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Anne-Maarit Suokas (perhevapaalla)
Valmentaja

Ammatillinen tukihenkilö

Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Heli Iivari
Tiimivastaava
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Tanja Karhunsaari
Asiantuntijaohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö
Markku Rinta
Tiimivastaava

Asemakylä

Ohjaajat, EHO
Ohjaajat, Konnari
Ohjaajat, Varikko
Lasse Jauhola
Palveluvastaava
Hilla-Mari Kyllönen
Tiimivastaava EHO ja Konnari
Laura Lohvansuu
Vastuusairaanhoitaja EHO ja Konnari
Joona Mattila
Vastuusairaanhoitaja Varikko
Petteri Terävä
Tiimivastaava Varikko

Asumisvalmennus

Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Mareena Kontio
Erityisohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Tiia-Riina Makkonen
Erityisohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Matti Pernaa
Erityisohjaaja
Liisa Ramu
Erityisohjaaja
Leo Sulavuori
Erityisohjaaja
Maija Tammi (opintovapaalla)
Erityisohjaaja

Aurora Haukipudas

Ossi Leviäkangas
Palveluvastaava

Aurora Heinäpää

Tiina Karvonen
Palveluvastaava
Johanna Luttinen
Vastuusairaanhoitaja
Sanna Pitkänen
Tiimivastaava

Aurora Kempele

Sinikka Jokinen (Osasto 1)
Tiimivastaava
Leena Kalliosalo (Osasto 2)
Tiimivastaava
Päivi Kurtti
Palveluvastaava

Aurora Oulu

Maarit Salmi
Palveluvastaava

Aurora Ylitornio

Teemu Rossi
Palveluvastaava

Avopalvelu Tsemppi

Ville Haanela
Kuntoutusohjaaja, neuropsykiatrinen valmentaja
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Avopalvelut

Minna Aalto
Erityisohjaaja
Tiina Aho
Kuntoutusohjaaja
Johanna Ahola
Erityisohjaaja
Nadja Ahonen
Erityisohjaaja
Amira Bushnaief
Kehittäjäasiantuntija
Anne Filali
Liiketoimintajohtaja
Ville Haanela
Kuntoutusohjaaja, neuropsykiatrinen valmentaja
Eveliina Haataja
Erityisohjaaja
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Emma Hering
Erityisohjaaja
Jenni Hiltula
Kuntoutusohjaaja
Kaisa Hiltunen
Erityisohjaaja
Arja Huilaja
Erityisohjaaja
Sonja Hyvönen
Kuntoutusohjaaja
Pontus Hällfors
Erityisohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Sari Högmander (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Heli Iivari
Tiimivastaava
Helena Joutsiniemi
Kuntoutusohjaaja
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Kaisu Kalliorinne
Kuntoutusohjaaja
Tanja Karhunsaari
Asiantuntijaohjaaja
Jenni Kasurinen (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Ilpo Kauppinen
Erityisohjaaja
Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Kalle Keränen
Kuntoutusohjaaja
Sanna Ketoniemi (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Annukka Kivari (perhevapaalla)
Erityisohjaaja
Sini Kokko
Avo-ohjaaja
Mareena Kontio
Erityisohjaaja
Saara-Maria Kontio
Kuntoutusohjaaja, valmentaja
Roosa Korpela
Kuntoutusohjaaja
Reetta Lahtinen
Kuntoutusohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Saila Lampela
Erityisohjaaja
Minerva Lappalainen (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Minna Lassila
Erityisohjaaja
Minna Lehmonen
Vastaava kuntoutusohjaaja
Stiina Leino
Kuntoutusohjaaja
Anu Lumikare
Erityisohjaaja
Taru Luuppala
Kuntoutusohjaaja
Hanna Majabacka
Erityisohjaaja
Tiia-Riina Makkonen
Erityisohjaaja
Heli Mantere
Erityisohjaaja
Annika Mattila
Kuntoutusohjaaja
Marjo Mertala
Sairaanhoitaja
Minna-Riikka Miettinen
Palveluvastaava
Marjo Mustonen
Erityisohjaaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Terhi Palmu
Erityisohjaaja
Jenni Pellikka
Kuntoutusohjaaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Matti Pernaa
Erityisohjaaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö
Aleksi Poikela
Erityisohjaaja
Sami Pyyny
Erityisohjaaja, valmentaja
Liisa Ramu
Erityisohjaaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Mia Rohkimainen-Ropanen
Erityisohjaaja
Jutta Romppainen
Kuntoutusohjaaja
Saana Räisä
Tiimivastaava
Sini Saaristo-Heinonen (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Hanna-Leena Sakko
Erityisohjaaja
Jarmo Salonen
Kuntoutusohjaaja, tiimivastaava
Sanna Santala
Erityisohjaaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Leo Sulavuori
Erityisohjaaja
Maija Tammi (opintovapaalla)
Erityisohjaaja
Hannaleena Taskinen
Kuntoutusohjaaja
Vesanto Tiia
Erityisohjaaja
Annika Toiviainen
Erityisohjaaja
Pia Vaalto
Avo-ohjaaja
Kristiina Vadi (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Hannu Vähämaa
Kuntoutusohjaaja
Laura Väyrynen
Erityisohjaaja
Riikka Yilmaz
Erityisohjaaja
Mari Ylitalo
Erityisohjaaja

Avopalvelut Lappi

Nadja Ahonen
Erityisohjaaja
Eveliina Haataja
Erityisohjaaja
Arja Huilaja
Erityisohjaaja
Heli Iivari
Tiimivastaava
Saila Lampela
Erityisohjaaja
Minna Lassila
Erityisohjaaja
Marjo Mustonen
Erityisohjaaja
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö
Aleksi Poikela
Erityisohjaaja
Hanna-Leena Sakko
Erityisohjaaja
Mari Ylitalo
Erityisohjaaja

Avopäihdekuntoutus

Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere

Erityinen huolenpito

Kalle Iivari
Yksikön johtaja

Espoo

Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Matti Pernaa
Erityisohjaaja
Sami Pyyny
Erityisohjaaja, valmentaja
Liisa Ramu
Erityisohjaaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Leo Sulavuori
Erityisohjaaja
Maija Tammi (opintovapaalla)
Erityisohjaaja

Fantti

Maija Kohvakka
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja

Fysioterapia

Tiina Hepo-oja
Fysioterapeutti, kotikuntoutusohjaaja
Sami Juutinen
Palveluvastaava

Hallinto

Tiina Kariniemi
HR Business Partner
Eveliina Markus
Laatupäällikkö

Haukipudas

Ohjaajat, EHO
Ohjaajat, Varikko
Elina Chaabeni
Palvelupäällikkö
Lasse Jauhola
Palveluvastaava
Hilla-Mari Kyllönen
Tiimivastaava EHO ja Konnari
Ossi Leviäkangas
Palveluvastaava
Laura Lohvansuu
Vastuusairaanhoitaja EHO ja Konnari
Joona Mattila
Vastuusairaanhoitaja Varikko
Petteri Terävä
Tiimivastaava Varikko

Helsinki

Maria Joona
Palvelupäällikkö
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Tarja "Tallu" Palo
Työhönvalmentaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Sami Pyyny
Erityisohjaaja, valmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Saija Rättö
Työhönvalmentaja
Jarmo Salmi
Työhönvalmentaja
Hanna Salminen
Työhönvalmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Vesanto Tiia
Erityisohjaaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Hiekkarinne

Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Päivystys

Hietasaaren ryhmäkodit

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Hope-kuntoutus

Kaisu Kalliorinne
Kuntoutusohjaaja
Minna Lehmonen
Vastaava kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Ikääntyneiden palvelut

Päivätoiminnan ohjaajat
Pirjo Heikkinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Hoitajat A-puoli
Hoitajat B-puoli
Mirjaliisa Huusko
Palveluvastaava
Paula Huuskonen
Tiimivastaava
Nina Hynninen
Liiketoimintajohtaja
Anna Ilmarinen
Tiimivastaava, sairaanhoitaja
Sami Juutinen
Palveluvastaava
Lea Kotajärvi
Sairaanhoitaja
Tiina Lyttinen
Palveluvastaava
Katja Lääkkö
Palveluvastaava
Anne Pelkonen
Tiimivastaava
Kati Piittinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Susanna Pohjanvälke
Palveluvastaava
Jenni Torkell
Tiimivastaava
Terttu Vanhala
Palveluvastaava

Ikääntyneiden ympärivuorokautinen palveluasuminen

Hoitajat A-puoli
Hoitajat B-puoli
Mirjaliisa Huusko
Palveluvastaava
Paula Huuskonen
Tiimivastaava
Anna Ilmarinen
Tiimivastaava, sairaanhoitaja
Lea Kotajärvi
Sairaanhoitaja
Tiina Lyttinen
Palveluvastaava
Katja Lääkkö
Palveluvastaava
Anne Pelkonen
Tiimivastaava
Jenni Torkell
Tiimivastaava
Terttu Vanhala
Palveluvastaava

Imatra

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Anne-Marie Syrjänen
Palveluvastaava
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava

Johto

Tiina Haanpää
Toimitusjohtaja
Leena Aho
Talousjohtaja
Anne Filali
Liiketoimintajohtaja
Jari Hintsala
Laatujohtaja
Nina Hynninen
Liiketoimintajohtaja
Mikko Oranen
Kehitysjohtaja
Liisa Rumpunen
Hallintojohtaja

Jokirinne

Marjut Nenonen
Vastaava perhekotityöntekijä
Pasi Nenonen
Perhekotityöntekijä
Perhekodin ohjaajat

Jyväskylä

Maria Joona
Palvelupäällikkö

Jälkihuolto

Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Heli Iivari
Tiimivastaava
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Tanja Karhunsaari
Asiantuntijaohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö

Karhula

Kati Heikkinen
Palveluvastaava
Karhula Kontio
Karhula Otso

Kasvatus- ja perheneuvolatoiminta

Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Kempele

Sairaanhoitajat
Elina Chaabeni
Palvelupäällikkö
Paula Huuskonen
Tiimivastaava
Sinikka Jokinen (Osasto 1)
Tiimivastaava
Leena Kalliosalo (Osasto 2)
Tiimivastaava
Päivi Kurtti
Palveluvastaava
Katja Lääkkö
Palveluvastaava

Kerava

Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Mareena Kontio
Erityisohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Tiia-Riina Makkonen
Erityisohjaaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Sami Pyyny
Erityisohjaaja, valmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja

Keski-Suomi

Milla Hartikainen (perhevapaalla)
Valmentaja

Kintas-kuntoutus

Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Jarmo Salonen
Kuntoutusohjaaja, tiimivastaava
Hannu Vähämaa
Kuntoutusohjaaja

Koivulehto

Katriina Piippo
Palveluvastaava

Koko maa

Anu Vanhatupa
Palveluesimies
Mila Vuorela
Palvelupäällikkö

Komsio

Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Päivystys

Komsio erityisen huolenpidon osasto

Päivystys

Kotiranta

Ulla Lassila
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Paula Manninen
Tiimivastaava

Kuntoutus- ja päivätoiminta ikääntyneille

Päivätoiminnan ohjaajat
Sami Juutinen
Palveluvastaava

Lappi

Nadja Ahonen
Erityisohjaaja
Eveliina Haataja
Erityisohjaaja
Arja Huilaja
Erityisohjaaja
Heli Iivari
Tiimivastaava
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Pauliina Koskela
Työhönvalmentaja
Saila Lampela
Erityisohjaaja
Minna Lassila
Erityisohjaaja
Heidi Leppäniemi
Työhönvalmentaja
Piia Luokkanen
Sairaanhoitaja
Marjo Mustonen
Erityisohjaaja
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö
Aleksi Poikela
Erityisohjaaja
Hanna-Leena Sakko
Erityisohjaaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies
Mari Ylitalo
Erityisohjaaja

Lapsiperheiden asumispalvelut

Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Lastensuojelu

Ohjaajat, EHO
Ohjaajat, Varikko
Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Salla Alila
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Annola
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Elina Chaabeni
Palvelupäällikkö
Anna Haukipuro
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Kati Heikkinen
Palveluvastaava
Milla Heikkinen
Tukiperhetyöntekijä
Anu Heikura
Perhehoidonohjaaja
Kaisa Helkiö
Perhehoidon tukiperhetiimin sosiaalityöntekijä
Marika Huttunen
Palveluvastaava
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Nina Isokoski
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Lasse Jauhola
Palveluvastaava
Sinikka Jokinen (Osasto 1)
Tiimivastaava
Leena Kalliosalo (Osasto 2)
Tiimivastaava
Sari Karvonen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tiina Karvonen
Palveluvastaava
Mirka Kaukonen (Lappi)
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Anne Kirkonpelto
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Annukka Kivioja
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Kivistö
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tarja Koivunen-Kangas
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tiimivastaava
Kati Koukkari-Luconi
Perhehoidonohjaaja
Minttu Kuronen-Ojala
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Päivi Kurtti
Palveluvastaava
Hilla-Mari Kyllönen
Tiimivastaava EHO ja Konnari
Ossi Leviäkangas
Palveluvastaava
Laura Lohvansuu
Vastuusairaanhoitaja EHO ja Konnari
Johanna Luttinen
Vastuusairaanhoitaja
Tuija Maijanen
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Annika Mattila
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Joona Mattila
Vastuusairaanhoitaja Varikko
Pilvi Morko
Erityistyöntekijä
Anu Nukari
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Kaisa Nurmi
Perhehoidonohjaaja
Marketta Nurminen
Perhehoidonohjaaja
Nina Palo
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Miia Palomaa
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Katriina Piippo
Palveluvastaava
Sanna Pitkänen
Tiimivastaava
Tomi Pitkäniemi
Palveluvastaava
Markku Rinta
Tiimivastaava
Teemu Rossi
Palveluvastaava
Tanja Saarenpää
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Maarit Salmi
Palveluvastaava
Teija Salmi
Perhehoidonohjaaja
Ulla Sjöblom
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Emmi Sundberg
Perhehoidonohjaaja
Pirkko Teir
Perhehoidon erityisohjaaja
Petteri Terävä
Tiimivastaava Varikko
Tiina Virtanen
Palveluvastaava
Mila Vuorela
Palvelupäällikkö

Lastensuojelun laitoshoito

Ohjaajat, EHO
Ohjaajat, Konnari
Ohjaajat, Koppari
Ohjaajat, Kunnari
Ohjaajat, Varikko
Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Elina Chaabeni
Palvelupäällikkö
Kati Heikkinen
Palveluvastaava
Marika Huttunen
Palveluvastaava
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Lasse Jauhola
Palveluvastaava
Sinikka Jokinen (Osasto 1)
Tiimivastaava
Leena Kalliosalo (Osasto 2)
Tiimivastaava
Tiina Karvonen
Palveluvastaava
Päivi Kurtti
Palveluvastaava
Hilla-Mari Kyllönen
Tiimivastaava EHO ja Konnari
Ossi Leviäkangas
Palveluvastaava
Laura Lohvansuu
Vastuusairaanhoitaja EHO ja Konnari
Johanna Luttinen
Vastuusairaanhoitaja
Joona Mattila
Vastuusairaanhoitaja Varikko
Pilvi Morko
Erityistyöntekijä
Katriina Piippo
Palveluvastaava
Sanna Pitkänen
Tiimivastaava
Markku Rinta
Tiimivastaava
Teemu Rossi
Palveluvastaava
Maarit Salmi
Palveluvastaava
Petteri Terävä
Tiimivastaava Varikko
Tiina Virtanen
Palveluvastaava

Limingan Vesperkoti

Hoitajat A-puoli
Hoitajat B-puoli
Mirjaliisa Huusko
Palveluvastaava
Anna Ilmarinen
Tiimivastaava, sairaanhoitaja
Lea Kotajärvi
Sairaanhoitaja

Liminka

Hoitajat A-puoli
Hoitajat B-puoli
Mirjaliisa Huusko
Palveluvastaava
Anna Ilmarinen
Tiimivastaava, sairaanhoitaja
Lea Kotajärvi
Sairaanhoitaja

Lohi

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Raija Ruokangas
Palveluvastaava

Lumijoen Lumilyhty

Sairaanhoitaja
Terttu Vanhala
Palveluvastaava

Lumijoki

Sairaanhoitaja
Terttu Vanhala
Palveluvastaava

Mielenterveys- ja päihdekuntoutus

Amira Bushnaief
Kehittäjäasiantuntija
Anne Filali
Liiketoimintajohtaja
Reetta Lahtinen
Kuntoutusohjaaja
Annika Mattila
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Jarmo Salonen
Kuntoutusohjaaja, tiimivastaava
Hannu Vähämaa
Kuntoutusohjaaja

Mielenterveys- ja päihdepalvelut

Piia Luokkanen
Sairaanhoitaja
Sari Ylisirniö
Mielenterveyshoitaja-sosiaaliohjaaja

Miepä-kuntoutus

Amira Bushnaief
Kehittäjäasiantuntija
Reetta Lahtinen
Kuntoutusohjaaja
Annika Mattila
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu

Muhos

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Annika Haltsonen
Palveluvastaava
Kati Heikkinen
Palveluvastaava
Marika Huttunen
Palveluvastaava
Katri Hyvärinen
Palveluvastaava
Kaisa Kellokumpu
Palveluvastaava
Maija Kohvakka
Palveluvastaava
Karhula Kontio
Ulla Lassila
Palveluvastaava
Tiia Laukka
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Paula Manninen
Tiimivastaava
Minna-Riikka Miettinen
Palveluvastaava
Pilvi Morko
Erityistyöntekijä
Karhula Otso
Paikkatiedustelut
Annika Palokangas
Palveluvastaava
Katriina Piippo
Palveluvastaava
Raija Ruokangas
Palveluvastaava

Muurame

Sanna Lehtonen
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja

Muut perhetyön asiat

Anna Sironen
Palveluvastaava ja koulukuraattori

Muut valmentajat

Marita Aikio
Palveluesimies
Pauliina Koskela
Uraohjaaja

NUOTTI-valmennus

Milla Hartikainen (perhevapaalla)
Valmentaja
Saara-Maria Kontio
Kuntoutusohjaaja, valmentaja
Tommi "Pete" Mannelin
Valmentaja, erityisohjaaja
Petri Martikainen (toimivapaalla)
Valmentaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Sami Pyyny
Erityisohjaaja, valmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Anne-Maarit Suokas (perhevapaalla)
Valmentaja

Neuropsykiatrinen valmennus

Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Tanja Karhunsaari
Asiantuntijaohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Jarmo Salonen
Kuntoutusohjaaja, tiimivastaava

Niittytupa

Kaisa Kellokumpu
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja

Nuoren elo -kurssi

Varpu Ilvesluoto
Palveluesimies
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Hanna Majabacka
Erityisohjaaja
Sanna Santala
Erityisohjaaja

Nuutinranta

Sanna Lehtonen
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja

Oma väylä -kuntoutus

Varpu Ilvesluoto
Palveluesimies

Omaishoitoperheen kotikuntoutus

Tiina Hepo-oja
Fysioterapeutti, kotikuntoutusohjaaja
Sami Juutinen
Palveluvastaava
Tarja Petäjäjärvi
Kotikuntoutusohjaaja, päivätoiminnan ohjaaja

Opinto- ja uraohjaus -palvelu

Marita Aikio
Palveluesimies

Oulu

Päivätoiminnan ohjaajat
Resiinan sähköposti
Marita Aikio
Palveluesimies
Salla Alila
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Amira Bushnaief
Kehittäjäasiantuntija
Elina Chaabeni
Palvelupäällikkö
Ville Haanela
Kuntoutusohjaaja, neuropsykiatrinen valmentaja
Ohjaajat Hanhitie
Anna Haukipuro
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Milla Heikkinen
Tukiperhetyöntekijä
Pirjo Heikkinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Kaisa Helkiö
Perhehoidon tukiperhetiimin sosiaalityöntekijä
Tiina Hepo-oja
Fysioterapeutti, kotikuntoutusohjaaja
Jenni Hiltula
Kuntoutusohjaaja
Kaisa Hiltunen
Erityisohjaaja
Hoitaja Eerola
Hoitaja Laurila
Hoitajat Osasto 2A
Hoitajat Osasto 2B
Hoitajat Osasto 3A
Hoitajat Osasto 3B
Hoitajat Osasto 4A
Hoitajat Osasto 4B
Johanna Huikari
Työhönvalmentaja
Tiina Huittinen
Palveluvastaava
Sonja Hyvönen
Kuntoutusohjaaja
Pontus Hällfors
Erityisohjaaja
Varpu Ilvesluoto
Palveluesimies
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Sami Juutinen
Palveluvastaava
Kaisu Kalliorinne
Kuntoutusohjaaja
Tiina Karvonen
Palveluvastaava
Mirka Kaukonen (Lappi)
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Kalle Keränen
Kuntoutusohjaaja
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Anne Kirkonpelto
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Annukka Kivioja
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tarja Koivunen-Kangas
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tiimivastaava
Sini Kokko
Avo-ohjaaja
Pauliina Koskela
Uraohjaaja
Reetta Lahtinen
Kuntoutusohjaaja
Minna Lehmonen
Vastaava kuntoutusohjaaja
Stiina Leino
Kuntoutusohjaaja
Jonas Lidström
Työhönvalmentaja
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Johanna Luttinen
Vastuusairaanhoitaja
Tiina Lyttinen
Palveluvastaava
Tuija Maijanen
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Petri Martikainen (toimivapaalla)
Valmentaja
Annika Mattila
Kuntoutusohjaaja
Marjo Mertala
Sairaanhoitaja
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Annika Palokangas
Palveluvastaava
Anne Pelkonen
Tiimivastaava
Tarja Petäjäjärvi
Kotikuntoutusohjaaja, päivätoiminnan ohjaaja
Helena Peuhkurinen
Kotikuntoutusohjaaja
Kati Piittinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Sanna Pitkänen
Tiimivastaava
Susanna Pohjanvälke
Palveluvastaava
Janne Rahikainen
Työhönvalmentaja
Petteri Riekki
Työhönvalmentaja
Jutta Romppainen
Kuntoutusohjaaja
Tanja Saarenpää
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Sairaanhoitaja 2. krs
Sairaanhoitaja 3. krs
Sairaanhoitaja 4. krs
Maarit Salmi
Palveluvastaava
Jarmo Salonen
Kuntoutusohjaaja, tiimivastaava
Anne-Maarit Suokas (perhevapaalla)
Valmentaja
Petra Talvensaari (Lappi)
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Leena Toljamo
Palveluvastaava
Jenni Torkell
Tiimivastaava
Marjo Tuomikoski
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tukiperhetoiminta
Pia Vaalto
Avo-ohjaaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies
Hannu Vähämaa
Kuntoutusohjaaja
Yöhoitaja 2. krs
Yöhoitaja 3. krs
Yöhoitaja 4. krs

Oulun Vesperkoti

Hoitajat Osasto 2A
Hoitajat Osasto 2B
Hoitajat Osasto 3A
Hoitajat Osasto 3B
Hoitajat Osasto 4A
Hoitajat Osasto 4B
Susanna Pohjanvälke
Palveluvastaava
Sairaanhoitaja 2. krs
Sairaanhoitaja 3. krs
Sairaanhoitaja 4. krs
Jenni Torkell
Tiimivastaava
Yöhoitaja 2. krs
Yöhoitaja 3. krs
Yöhoitaja 4. krs

Perhehoito

Salla Alila
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Annola
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Anna Haukipuro
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Milla Heikkinen
Tukiperhetyöntekijä
Anu Heikura
Perhehoidonohjaaja
Kaisa Helkiö
Perhehoidon tukiperhetiimin sosiaalityöntekijä
Nina Isokoski
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Sari Karvonen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Mirka Kaukonen (Lappi)
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Anne Kirkonpelto
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Annukka Kivioja
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Kivistö
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tarja Koivunen-Kangas
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tiimivastaava
Kati Koukkari-Luconi
Perhehoidonohjaaja
Minttu Kuronen-Ojala
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Tuija Maijanen
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Annika Mattila
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Anu Nukari
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Kaisa Nurmi
Perhehoidonohjaaja
Marketta Nurminen
Perhehoidonohjaaja
Nina Palo
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Miia Palomaa
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Tanja Saarenpää
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Teija Salmi
Perhehoidonohjaaja
Ulla Sjöblom
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Emmi Sundberg
Perhehoidonohjaaja
Petra Talvensaari (Lappi)
Perhehoidon erityisohjaaja, tukiperhetoiminta
Pirkko Teir
Perhehoidon erityisohjaaja
Marjo Tuomikoski
Perhehoidon sosiaalityöntekijä, tukiperhetoiminta
Mila Vuorela
Palvelupäällikkö

Perhekuntoutus

Elina Chaabeni
Palvelupäällikkö
Minna-Riikka Miettinen
Palveluvastaava

Perheneuvolapalvelut

Piia Luokkanen
Sairaanhoitaja
Sari Ylisirniö
Mielenterveyshoitaja-sosiaaliohjaaja

Perhetyö ja tehostettu perhetyö

Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Heli Iivari
Tiimivastaava
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Tanja Karhunsaari
Asiantuntijaohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö

Perhetyön palvelut

Anna Sironen
Palveluvastaava ja koulukuraattori
Laphan Sosiaalityöntekijä

Perhetyön tarpeen arviointi

Laphan Sosiaalityöntekijä

Perhevapaalta työelämään

Marita Aikio
Palveluesimies
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Pauliina Koskela
Uraohjaaja

Pieni Pelakuu

Sairaanhoitajat
Paula Huuskonen
Tiimivastaava
Katja Lääkkö
Palveluvastaava

PikkuKarelia

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Anne-Marie Syrjänen
Palveluvastaava

Pirkanmaa

Saara-Maria Kontio
Kuntoutusohjaaja, valmentaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja

Pohjois-Pohjanmaa

Ohjaajat, Varikko
Varpu Ilvesluoto
Palveluesimies
Tiina Karvonen
Palveluvastaava
Kaisa Kellokumpu
Palveluvastaava
Hilla-Mari Kyllönen
Tiimivastaava EHO ja Konnari
Laura Lohvansuu
Vastuusairaanhoitaja EHO ja Konnari
Johanna Luttinen
Vastuusairaanhoitaja
Petri Martikainen (toimivapaalla)
Valmentaja
Joona Mattila
Vastuusairaanhoitaja Varikko
Annika Palokangas
Palveluvastaava
Sanna Pitkänen
Tiimivastaava
Anne-Maarit Suokas (perhevapaalla)
Valmentaja
Petteri Terävä
Tiimivastaava Varikko

Pohjolakoti

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Pilvi Morko
Erityistyöntekijä

Polokka-perhekuntoutus

Minna-Riikka Miettinen
Palveluvastaava

Posio

Piia Luokkanen
Sairaanhoitaja
Sari Ylisirniö
Mielenterveyshoitaja-sosiaaliohjaaja

Posion sosiaalipalvelut

Teija Lampinen
Palvelupäällikkö
Piia Luokkanen
Sairaanhoitaja
Anna Sironen
Palveluvastaava ja koulukuraattori
Sari Ylisirniö
Mielenterveyshoitaja-sosiaaliohjaaja

Päivätoiminta Poiju

Pääkaupunkiseutu

Minna Aalto
Erityisohjaaja
Johanna Ahola
Erityisohjaaja
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Mikko Kemppainen
Erityisohjaaja
Annukka Kivari (perhevapaalla)
Erityisohjaaja
Mareena Kontio
Erityisohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Tiia-Riina Makkonen
Erityisohjaaja
Heli Mantere
Erityisohjaaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Matti Pernaa
Erityisohjaaja
Sami Pyyny
Erityisohjaaja, valmentaja
Liisa Ramu
Erityisohjaaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Leo Sulavuori
Erityisohjaaja
Maija Tammi (opintovapaalla)
Erityisohjaaja
Vesanto Tiia
Erityisohjaaja
Laura Väyrynen
Erityisohjaaja
Riikka Yilmaz
Erityisohjaaja

Rantakoti

Tiia Laukka
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja

Resiina

Resiinan sähköposti
Johanna Huikari
Työhönvalmentaja
Varpu Ilvesluoto
Palveluesimies
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Jonas Lidström
Työhönvalmentaja
Janne Rahikainen
Työhönvalmentaja
Petteri Riekki
Työhönvalmentaja

Rovaniemi

Heli Iivari
Tiimivastaava
Kalle Iivari
Yksikön johtaja
Varpu Ilvesluoto
Palveluesimies
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Pauliina Koskela
Työhönvalmentaja
Minna Lassila
Erityisohjaaja
Heidi Leppäniemi
Työhönvalmentaja
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö
Tomi Pitkäniemi
Palveluvastaava
Päivystys
Päivystys
Päivystys
Markku Rinta
Tiimivastaava
Anu Vanhatupa
Palveluesimies
Mari Ylitalo
Erityisohjaaja

Rovarinne

Tomi Pitkäniemi
Palveluvastaava
Päivystys

Räätälöity valmennuspalvelu

Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Pauliina Koskela
Työhönvalmentaja
Heidi Leppäniemi
Työhönvalmentaja
Tarja "Tallu" Palo
Työhönvalmentaja
Saija Rättö
Työhönvalmentaja
Jarmo Salmi
Työhönvalmentaja
Hanna Salminen
Työhönvalmentaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Räätälöity valmennuspalvelu Lappi

Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Pauliina Koskela
Työhönvalmentaja
Heidi Leppäniemi
Työhönvalmentaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Salorinne

Annika Haltsonen
Palveluvastaava

Seinäjoki

Hanna Annola
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Nina Isokoski
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Hanna Kivistö
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Kati Koukkari-Luconi
Perhehoidonohjaaja
Minttu Kuronen-Ojala
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Miia Palomaa
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Teija Salmi
Perhehoidonohjaaja
Ulla Sjöblom
Perhehoidon sosiaalityöntekijä

Sotainvalidien Veljeskoti

Hoitaja Eerola
Hoitaja Laurila
Tiina Lyttinen
Palveluvastaava
Anne Pelkonen
Tiimivastaava

Suunta-palvelu

Maria Joona
Palvelupäällikkö

Talous

Tampere

Tiina Aho
Kuntoutusohjaaja
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Helena Joutsiniemi
Kuntoutusohjaaja
Jenni Kasurinen (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Saara-Maria Kontio
Kuntoutusohjaaja, valmentaja
Roosa Korpela
Kuntoutusohjaaja
Minerva Lappalainen (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Taru Luuppala
Kuntoutusohjaaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Jenni Pellikka
Kuntoutusohjaaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Hannaleena Taskinen
Kuntoutusohjaaja
Kristiina Vadi (Vuores)
Kuntoutusohjaaja

Tietohallinto

Juha Alila
Tietohallintopäällikkö
Jaana Ahoranta
Järjestelmäpäällikkö
Keijo Kallo
Järjestelmäasiantuntija
Miko Kivijärvi
Järjestelmäasiantuntija
Ville Korkee
Järjestelmäasiantuntija
Kalle Pietilä
Järjestelmäasiantuntija

Tornio

Riitta Rämö
Palvelupäällikkö
Marjut Nenonen
Vastaava perhekotityöntekijä
Pasi Nenonen
Perhekotityöntekijä
Perhekodin ohjaajat

Tuettu asuminen Hanhitie

Ohjaajat Hanhitie
Annika Palokangas
Palveluvastaava

Tuettu asuminen VillaVinssi

Tiina Huittinen
Palveluvastaava

Tuettu asuminen avopalvelut

Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Jenni Hiltula
Kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Heli Iivari
Tiimivastaava
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Tanja Karhunsaari
Asiantuntijaohjaaja
Kalle Keränen
Kuntoutusohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Stiina Leino
Kuntoutusohjaaja
Marjo Mertala
Sairaanhoitaja
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö
Jutta Romppainen
Kuntoutusohjaaja

Tuettu asuminen mielenterveys- ja päihdekuntoutujille

Anne Järvenpää
Palveluesimies
Tanja Karhunsaari
Asiantuntijaohjaaja
Saana Räisä
Tiimivastaava
Annika Toiviainen
Erityisohjaaja

Tuettu asuminen vammaispalvelut

Ohjaajat Hanhitie
Tiina Huittinen
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Annika Palokangas
Palveluvastaava
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava
Tuettu asuminen Turku
Ohjaajat
VillaKapteeni Jalustinkatu 6, 20880 Turku

Tuettu asuminen, Muhos

Annika Palokangas
Palveluvastaava

Tuki- ja sijaisperhe toiminta

Tuija Maijanen
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Annika Mattila
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Miia Palomaa
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Mila Vuorela
Palvelupäällikkö

Tukiasuminen

Tiina Aho
Kuntoutusohjaaja
Sari Heino-Hytönen
Tiimivastaava, kuntoutusohjaaja
Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Heli Iivari
Tiimivastaava
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Jenni Kasurinen (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Ilpo Kauppinen
Erityisohjaaja
Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Minerva Lappalainen (Vuores)
Kuntoutusohjaaja
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö
Markku Rinta
Tiimivastaava
Kristiina Vadi (Vuores)
Kuntoutusohjaaja

Tukipalvelut

Juha Alila
Tietohallintopäällikkö
Jarno Kinnunen
Viestintäpäällikkö
Jaana Ahoranta
Järjestelmäpäällikkö
Reetta Haapalainen
Viestintäassistentti
Anu Isoaho
Viestinnän asiantuntija
Opri Jokiniemi
Rekrytointikoordinaattori
Keijo Kallo
Järjestelmäasiantuntija
Miko Kivijärvi
Järjestelmäasiantuntija
Ville Korkee
Järjestelmäasiantuntija
Kalle Pietilä
Järjestelmäasiantuntija

Tunnefokusoitu terapeuttinen ohjaus

Nina Hämäläinen
Palveluesihenkilö
Haarlankatu 4 B tsto 4, 33230 Tampere
Jenni Pellikka
Kuntoutusohjaaja

Turku

Ohjaajat, Konnari
Ohjaajat, Koppari
Ohjaajat, Kunnari
Emma Hering
Erityisohjaaja
Sari Högmander (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Anne Järvenpää
Palveluesimies
Tanja Karhunsaari
Asiantuntijaohjaaja
Sari Karvonen
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Ilpo Kauppinen
Erityisohjaaja
Sanna Ketoniemi (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Anu Lumikare
Erityisohjaaja
Hanna Majabacka
Erityisohjaaja
Tommi "Pete" Mannelin
Valmentaja, erityisohjaaja
Annika Mattila
Perhehoidon johtava sosiaalityöntekijä
Anu Nukari
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Kaisa Nurmi
Perhehoidonohjaaja
Marketta Nurminen
Perhehoidonohjaaja
Terhi Palmu
Erityisohjaaja
Nina Palo
Perhehoidon sosiaalityöntekijä
Mia Rohkimainen-Ropanen
Erityisohjaaja
Saana Räisä
Tiimivastaava
Sini Saaristo-Heinonen (Asumisvalmennus)
Erityisohjaaja
Sanna Santala
Erityisohjaaja
Emmi Sundberg
Perhehoidonohjaaja
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava
Pirkko Teir
Perhehoidon erityisohjaaja
Annika Toiviainen
Erityisohjaaja
Tuettu asuminen Turku
Ohjaajat
VillaKapteeni Jalustinkatu 6, 20880 Turku
Tiina Virtanen
Palveluvastaava

Työ-ja päivätoiminta

Tiina Huittinen
Palveluvastaava
Katri Hyvärinen
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Työelämäpalvelut

Marita Aikio
Palveluesimies
Johanna Huikari
Työhönvalmentaja
Varpu Ilvesluoto
Palveluesimies
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Päivi Kilpamäki
Työhönvalmentaja
Pauliina Koskela
Uraohjaaja
Pauliina Koskela
Työhönvalmentaja
Heidi Leppäniemi
Työhönvalmentaja
Jonas Lidström
Työhönvalmentaja
Petri Martikainen (toimivapaalla)
Valmentaja
Olli Nikoskelainen
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Tarja "Tallu" Palo
Työhönvalmentaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Hanna Pessala
Valmentaja, kuntoutusohjaaja
Sami Pyyny
Erityisohjaaja, valmentaja
Janne Rahikainen
Työhönvalmentaja
Petteri Riekki
Työhönvalmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Mia Rohkimainen-Ropanen
Erityisohjaaja
Saija Rättö
Työhönvalmentaja
Jarmo Salmi
Työhönvalmentaja
Hanna Salminen
Työhönvalmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Anne-Maarit Suokas (perhevapaalla)
Valmentaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Työhönvalmennus

Marita Aikio
Palveluesimies
Tarja "Tallu" Palo
Työhönvalmentaja
Hanna Salminen
Työhönvalmentaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Työnetsijäpalvelu

Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Työnhaun tehotreeni

Marita Aikio
Palveluesimies

Urakaista

Marita Aikio
Palveluesimies
Maria Joona
Palvelupäällikkö

Uraohjaus

Marita Aikio
Palveluesimies
Maria Joona
Palvelupäällikkö
Pauliina Koskela
Uraohjaaja
Anu Vanhatupa
Palveluesimies

Utanen-Nuojua

Marika Huttunen
Palveluvastaava
Paikkatiedustelut

Uutta suuntaa -valmennus

Marita Aikio
Palveluesimies

Valvotut ja tuetut tapaamiset

Heli Iivari
Tiimivastaava
Sari Okkonen
Palveluesihenkilö
Kasarmintie 15, 90130 Oulu
Niina Pitkäniemi
Palveluesihenkilö

Vammaispalvelut

Tiina Huittinen
Palveluvastaava
Katri Hyvärinen
Palveluvastaava
Kaisa Kellokumpu
Palveluvastaava
Maija Kohvakka
Palveluvastaava
Ulla Lassila
Palveluvastaava
Sanna Lehtonen
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Paula Manninen
Tiimivastaava
Annika Palokangas
Palveluvastaava
Raija Ruokangas
Palveluvastaava
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava
Anne-Marie Syrjänen
Palveluvastaava
Jenni Takkunen
Yksikön johtaja
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Vantaa

Nelli Lamminranta
Palveluesihenkilö
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Katariina Penttilä
Erityisohjaaja, valmentaja
Sami Pyyny
Erityisohjaaja, valmentaja
Tiina Rinne
Erityisohjaaja, valmentaja
Katja Sirkiä
Erityisohjaaja, valmentaja
Jenni Takkunen
Yksikön johtaja

Varsinais-Suomi

Ohjaajat, Konnari
Ohjaajat, Koppari
Ohjaajat, Kunnari
Tommi "Pete" Mannelin
Valmentaja, erityisohjaaja

Vastuuvalmentajat Oulu

Viestintä

Jarno Kinnunen
Viestintäpäällikkö
Reetta Haapalainen
Viestintäassistentti
Anu Isoaho
Viestinnän asiantuntija

VillaAura

Ohjaajat, Jokeri
Ohjaajat, Koppari
Ohjaajat, Kunnari
Tiina Virtanen
Palveluvastaava

VillaKapteeni

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava

VillaKarelia

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava

VillaVantaa

Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja
Jenni Takkunen
Yksikön johtaja

VillaVinssi

Tiina Huittinen
Palveluvastaava
Tiina Lotvonen
Palvelujohtaja

Ylitornio

Teemu Rossi
Palveluvastaava

Ympärivuorokautinen palveluasuminen vammaispalvelut

Maija Kohvakka
Palveluvastaava
Ulla Lassila
Palveluvastaava
Tiia Laukka
Palveluvastaava
Sanna Lehtonen
Palveluvastaava
Raija Ruokangas
Palveluvastaava
Hennaliisa Suomi
Palveluvastaava
Anne-Marie Syrjänen
Palveluvastaava
Jenna Toikka-Matikainen
Palveluvastaava
Leena Toljamo
Palveluvastaava

Yrityskaista

Anu Vanhatupa
Palveluesimies